SIA "DVS Urantija"
Elizabetes ielā 91/93-2
Tel. +371-29276118
E-pasts: urantija@e-apollo.lv

   

38 saruna ar lasītāju  7. marts

Būsim Garā viedi!
Esiet mīļi sveicināti cien. mājas lapas lasītāji!

Kādu brīdi svārstījos un mēģināju saprast kā pareizāk rīkoties. Situācija ir šāda: 2007. gada 2. martā mums bija čenelings, kur iesākuma teikums bija šāds „Šīs ziņas nav paredzētas plašam cilvēku lokam . . .” Tālāk sekoja informācija, kura deva izpratni par turpmāk paredzamajiem notikumiem Latvijā un uz planētas kopumā.

Šur un tur pa kādam teikumiņam, esot tiešajā saskarsmē ar Jums, mēs devām zīmes un norādījumus par gaidāmajiem procesiem.

Tie, kuri nāca pie mums uz nodarbībām, ja spēja saklausīt caur „puķītēm” teikto – jaunus kredītus neņēma, domāja par pārtikas iegādi, resursu taupīšanu, atteicās no ekskluzīvām lietām, kuras ir mazvērtīgas lietošanai . . .
Bet šogad 2. martā Gaismas Spēki saaicināja mūs atkal uz līdzīgu čenelingu. (Mums nav īsti saprotams, vai tā tagad būs tradīcija, ka 2.martā tiks dotas nopietnas nākotnes norādes?). Tad lūk, šis čenelings arī ir piepildīts ar precīziem cipariem un norādēm. Kā labāk – vai atklāt neiepriecinošus faktus, jo daži ir diezgan drūmi; vai tēlot, ka mēs neko  nezinām par mūsu planētas un Latvijas (tai skaitā) nākotnes notikumiem? No vienas puses spriežot: ja tev ir informācija – Tu esi apbruņots un sagatavojies; savukārt, no otras puses - kam man tas jāzina, ja lielo notikumu burzmā mani tas nemaz varbūt neskars un, ja neko nezināšu, tad tā arī nodzīvošu savā ikdienas mierīgumā . . .
Lūk, tas ir tas grūtākais jautājums, jo par daudzām izstāstītām „pareģotām” lietām esmu dzirdējusi cilvēku pateicību, jo cilvēki ir savlaicīgi bijuši tam gatavi. Manuprāt, tie ir garā stiprie cilvēki. Garā vājāki cilvēki no drūmām prognozēm var sabrukt pirms paši notikumi sāk notikt.

Turpinājumu iesaku lasīt garā stiprajiem un garā vidējiem, jo ievietosim tomēr tikai čenelingu fragmentus no 2007. un 2008.g. 2.marta čenelingiem.

2. marts 2007. gads (Fragments)
2. marts 2008. g. 16:16 (Fragments no I sadaļas)."
Ar mīlestību Skaidrīte Aleksejeva.

Čenelings

2. marts 2007. gads

Esiet mīļi sveicināti DVS Urantijā!

Šīs ziņas nav paredzētas plašam cilvēku lokam. Iespējams jūs to jau nopratāt. Šīs ziņas var saprast tikai tie cilvēki, kuri saprot kosmisko likumu sakarības. Citiem šīs ziņas var radīt izmisumu, bezcerības un traģēdijas sajūtas. Mēs šodien runāsim par to, par ko es, Krajons, esmu brīdinājis jau 18 gadus atpakaļ. Toreiz es teicu, ka lai iesāktos kaut kas jauns, tas ir jāuzbūvē. Taču kur to būvēt, ja visas vietas jau aizņemtas? Tātad tas ir jābūvē aizņemtajā vietā. Tātad tai vietai ir jābūt brīvai. Un lai to atbrīvotu un padarītu brīvu ir jānojauc tas, kas bija iepriekš - līdz pašiem pamatiem, lai var celt jauno tukšā vietā.
Jaunās apziņas enerģiju nesēji! Ir sācies planetārajā līmenī būvlaukumu attīrīšanas process, kas izpaudīsies kā dažādu struktūru: ekonomisko, finansiālo, zinātnisko un citu sistēmu TOTĀLS SABRUKUMS. Smalkajos līmeņos šis process jau ir gandrīz pabeigts, bet atstarojums jeb ilūzija, jeb trešā dimensija materiālajā veidā sāks pārkārtoties drīz.

Jautājam ko nozīmē drīz? Atbilde: Vai pēc jūsu laika, vai pēc mūsu laika, vai pēc laika “šeit un tagad”?

Jūs šobrīd pastiprināti tiekat apmācīti iztikt ar nelielu pārtikas devu, jo totālā sabrukuma laikā tieši pārtikas trūkums būs par iemeslu cilvēku bojāejai. Pārtikas trūkuma dēļ cilvēki mirs no šoka, depresijas, slimībām, vardarbības un, protams, no bada. Lepnās un greznās mājas kuņģī neieliksi. Pie tam šajā laikā dominēs enerģijas, kas ir kā gaismas spēku darba instruments, lai attīrītu planētu no zemo vibrāciju cilvēkiem. Šis darba instruments saucās Tumsas enerģija, ar visām tās pilnīgākajām izpausmes formām. Citiem vārdiem sakot, katrs cilvēks pievilks to enerģijas veidu kas ir viņš pats. Jums taču tas nav jaunums, vai ne? Patiesībā es jau neko jaunu nepasacīju, jūs jau to zinājāt, bet tagad par to ko jūs nezināt.

Kā izskatās TOTĀLAIS SABRUKUMS? Vislielākās problēmas ko var nolikt vienā līmenī tie ir: nauda un resursi. Šinī gadījumā par resursiem es domāju naftas produkti, elektrība un pārtika. Uzņēmumiem bankrotējot daudzi cilvēki labprātīgi dosies projām no šīs planētas. Tas izraisīs līdzcilvēku bezgalīgas sāpes par tuvu cilvēku zaudējumu. Ciešanu un bēdu enerģiju vilnis velsies pār planētu. Saprotiet, ka šādā veidā daļa dvēseļu ir pieņēmusi iespēju pārvietoties “aiz priekškara”, un tas ir normāli, jo viņi jums palīdzēs no “tās puses”, jo viņi ir izpildījuši savu uzdevumu saskaņā ar kopīgo plānu.

Atgriežamies pie tēmas – nauda. Pacentieties uzlabot savu materiālo situāciju un iegūto naudu ieguldīt lietās, kuras ir vajadzīgas izdzīvošanai ilgākā laika periodā. Naudas devalvācija vispirms skars tieši dolāru. Jūsu lati un eiro arī nav pasargāti no devalvācijas. Vieglāk būs tām valstīm, kuru iekšējais aizņēmums un inflācija ir ļoti zema, vai tās nav vispār. Vieglāk būs tiem, kuriem ir mājās zināma veida naturālā saimniecība, taču šeit ir viens bet. Naturālā saimniecība nodrošinās cilvēku ar pārtiku un dos iespēju izdzīvot tiem, kuru vibrāciju līmenis atbilst zināmam parametram. Savukārt, kā jūs saprotiet, naturālā saimniecība nedos iespēju izdzīvot cilvēkiem ar zemām vibrācijām. (Visu laiku rāda krāsni kura kurās - jā, tā noderēs).

Tanī brīdī, kad bruks dažādas struktūras, cilvēki, kuri pieraduši pie stingras cilvēku uzstādītās kārtības, atstās šo pasauli sirds-asinsvadu slimību iespaidā. Jūsu latam  vērtības nav, tāpat kā dolāram un eiro. Toties Jums ir kāda cita fantastiska valūta kurai ir bezgalīga vērtība un kura jums dos iespēju izdzīvot. Tā ir – jūsu Gaismas būtnes jaudīgā enerģija. Tā ir tā, kura jums palīdzēs nodrošināties ar vajadzīgo. Taču jums vēl priekšā liels darbs sevis pilnveidošanā, lai jūs varat radīt to, ko jūs vēlaties. Tā nav ilūzija, tā ir realitāte. Strādājiet lai jūsos ir attīstīta dematerializācijas un materializācijas prasme.

Tuvojoties 2012. gadam, kad laiks būs gandrīz “šeit un tagad”, jūsu vēlmes caur materializāciju vai dematerializāciju piepildīsies straujāk tieši laika sablīvēšanās dēļ, bet kā pamatnoteicošais faktors ir jūsu pilnvērtīgā evolūcija. Ar to jūs nosargāsiet sevi, savus mīļos un tuvos un dažkārt pat nespēsiet apjaust, ka aiz jūsu esības robežām notiek notikumi, kurus jūs  nosauktu par dramatiskiem. Jūs vienkārši par to neko nezināsiet. (Rāda trauku un no viņa staro Gaisma. Saka – tas ir Grāls. Grāls – tie esat jūs).

Vai jums ir jautājumi par naudu? Ko darīt ar kredītiem?

Viss ir atkarīgs no kredīta lieluma. Nelieli kredīti 15-20 tūkstoši latu (jeb naudas vienība) ir tie, kuras jūs varēsiet nosegt. Citiem cilvēkiem pat šīs summas var izrādīties traģiskas. Pacentieties kādu brīdi vēl nogaidīt, ja jūs vēlaties paņemt lielu kredītu. Gads cilvēka dzīvē nav tik liels laiks, lai būtu jāsteidzas.

. . . Atgriežamies pie kredītiem. Lai cik tas neizklausītos dīvaini, tieši jūs būsiet pirmie, kas totālā sabrukuma laikā sāksiet ņemt kredītus. Bet tās nebūs tādas kredītattiecības kā esat pieraduši redzēt. Tās būs kredītattiecības, kas atgādinās naturālo saimniecību, iespējams, ka nauda šajās attiecībās nefigurēs vispār. Grūti to saprast, bet jaunie apstākļi tādā veidā radīs jaunu, godīgu un patiesu finansu – ekonomisko struktūru.
Vai par naudu viss skaidrs? Ja vēlaties saprast kā tiks veidotas šīs attiecības, nākotnē tad atcerieties cilvēces vēsturi tajā attīstības posmā, kad nauda vēl nebija izdomāta. Spirāles cikls noslēgsies, tikai jaunā kvalitātē. Jo nauda ir tā, kas pieder pie lejupejošajām enerģijām un tikai retais naudas klātbūtnē var saglabāt veselo saprātu un dvēseles tīrību. Jaunajos apstākļos šis enerģijas un domāšanas veids nav derīgs. Bet pagaidām nauda jums ir, tad pielietojiet šo naudu saprātīgi, nodrošinot savas vajadzības ilgstošākam laika periodam.

(Rāda kaut kādu naudas vienību kuru jādala ar 300 vai 3000. . . Iet runa par devalvāciju . . . ).

Dzīvojiet šodienai, dzīvojiet brīvi, viegli un lepni, par to bagātību kas ir jūsos pašos un dalieties ar šo bagātību ar cilvēkiem. .

. . . Par enerģijām – elektrību.

Pagaidām kādu laiku Latvijā nav paredzama enerģētiskā krīze. Protams, naftas produkti un elektrība turpinās sadārdzināties, bet tā nav krīze. (Ja vēlaties nopirkt grandiozu džipu vai mazu mašīnu, tad iesaku izvēlēties to mazo, to jūs varēsiet kaut ar zirgu pārvietot uz sev vēlamo vietu).

Jūsu valdība ir bez prāta. Mēs nevaram palīdzēt cilvēkiem, kurus ir pārņēmis varas kāres un alkatības neprāts. Toties jūs varat audzināt jauno Gaismas paaudzi . . . (Atcerieties tautas demonstrācijas un pretstāvēšanu valdībai – piezīme Sk.A.)

Esiet gatavi pārmaiņām. Tomēr uzņemiet šīs pārmaiņas lai izpaustos paša galvenā uzdevuma dēļ, kura dēļ jūs šeit esat tik ilgi bijuši. Jūsu laiks ir sācies sen. Taču tagad ir plkst 12.00. Notikumi ir sākušies, bet jūs dzīvojiet, dzīvojiet - dzīvojiet un dariet to, ko darāt ikdienā, bez steigas, ar labestību, Gaismu un Mīlestību. Turieties kopā, sargiet viens otru, palīdziet viens otram un dzīvojiet.

Arī mēs esam ar jums kopā. Gaismas Grupas vārdā šodien runāju es, kurš jūs ļoti mīl, Krajons.
Čenelings, 2. marts 2008.

16:16

Rāda: ka no Zemes nāk divi stari, krustojas un aiziet debesīs (līdzīgi kā smilšu pulkstenis).

Kas tiek darīts apakšā, tas atbalsojas augšā jeb spoguļattēlā, jeb mikrokosmos attiecas pret makrokosmosu. Tas ir domāts tā, ka gan katrs cilvēks gan cilvēku grupa, tauta vai valsts veidojot savu mikrovidi rada spoguļattēlu makrokosmosā. Tādā veidā jūs veidojat makrokosmosu un enerģija, kas atbalsojas makrokosmosā agri vai vēlu atspoguļosies uzkrātā veidā atpakaļ mikrokosmosā. Mēs esam saistībā ar jums un jūs esat saistīti ar mums. Tas bija ievadam.

Esiet mīļi sveicināti! Mēs esam priecīgi, ka beidzot esat atraduši laiku mums, jo savas zemes dzīves ikdienas steigā esat aizmirsuši pašu galveno, ka tas, ko jūs darāt, ir acumirklīgs un izplēnējošs, bet saskarsme ar mums ir kā mūžīga enerģija, kas tiek ierakstīta jūsu privātajā un personīgajā ierakstā. Tāpēc mums nav saprotams, kāpēc jūs tik maz laika veltāt saskarsmei ar mums, tajā pat laikā ļoti daudz laika veltāt ikdienas piezemēta cilvēka rūpestiem, kuri izplēnēs un no tā būs maz labuma gan kopējam Gaismas darbam, gan Jums pašiem kā Gaismas darba instrumentiem. Tad, lūk, atgriežamies pie šīs dienas tēmas:
Mikrokosmoss pret Makrokosmosu.

Jūs, cilvēki, šobrīd esat tajā periodā kad nevis mikrokosmos plūst uz makrokosmosu, bet šī plūsma jau notiek atpakaļejošā variantā. No makrokosmosa uz mikrokosmosu, kā jūs saprotat te ir domātas lielākas ļaužu grupas, zemju reģioni, valstis, līdz pat katram cilvēkam, kurš dzīvo uz planētas Zeme. Šobrīd katrs cilvēks ir tajā atskaites punktā, kad viņa domāšana jeb radīšana, jeb enerģijas sūtīšana uz makrokosmosu ir ārkārtīgi minimāla pret to, ko viņš saņem jau atpakaļ kā paša radītās enerģijas. Citiem vārdiem sakot, šī attiecība šobrīd jau ir tāda kā 20:80, kur 20 nozīmē, ka jūs turpināt radīt makrokosmosā enerģiju, bet 80 nozīmē, ka jūsu pašu enerģija no makrokosmosa nāk uz leju, jūs apskauj, ieskauj un ar jums notiek tie notikumi un tādi notikumi kādas ir jūsu pašu radītās enerģijas ar kurām uzpildījāt makrokosmosu. Turpmāk būs tā, ka skaitlis 20 turpinās samazināties, bet 80 palielināties līdz šie skaitļi sasniegs attiecību gandrīz 0 : gandrīz 100. Jūs jautāsiet kā tad paliek ar brīvo gribu? Bet mīļie, tā enerģija, kuru jūs saņemsiet atpakaļ un jau saņemat, ir 100% jūsu domu, vārdu un rīcības izpausme! Un tas nozīmē, ka tas ko jūs esat radījuši, tajā jūs turpmāk līdz 2012. gadam peldēsieties un dzīvosiet. Jūs esat radījuši paši savu vidi caur savu rīcību, domām un vārdiem, tikai šī enerģija visu laiku uzkrājās makrokosmosā, līdzīgi kā bankā jūs krājat naudu un tad, kad pienāk laiks, jūs visu naudu izņemat un iztērējat. Tieši tāpat notiek ar enerģijām, kuras tik ilgi ir krātas un nu jūs viņas izņemsiet un jau izņemat un varēsiet jau no uzkrājuma dzīvot. Tā jau ir jūsu situācija par to, ko tur esat krājuši. Cilvēki ir krājuši dažādas lietas: vieni krājuši alkoholismu, citi seksuālās izvirtības, vēl citi zaguši un krāpuši, bet vēl citi ir bijuši varas kāri, slavas kāri, mantkārīgi vai bailīgi, slinki vai gļēvi, citi ir bijuši tīri un patiesi savos nodomos, mīlējuši, cienījuši un mācījušies pieņemt Radītāja radīto ar pateicību un mīlestību.

Tad, lūk, no pagājušā gada (2007.) decembra visi jūsu bankas konti ir vaļā un nu jūs savu krājumu saņemat pat piespiedu kārtā. Ja vieni ir krājuši ļaunas odzes un pretīgus dubļus, bet citi ir mēģinājuši sakrāt Gaismas starus un labus vārdus, tad tas arī ir jūsu kontos. Ir sācies jūsu kontu laiks un šajos kontos ir tā enerģija ar kuru dzīvosiet līdz 2012. gadam (ieskaitot). Ir muļķīgi domāt, ka ja cilvēks saka, ka viņš visu mūžu ir smagi strādājis, pa naktīm slikti gulējis, ir bijušas pārgurušas rokas no smaga darba un ģimene ir bijusi apdalīta no jūsu puses ar uzmanību, jo jūs esat veltījis sevi darbam sabiedrības labā - ka tas ir labi. Jūs kļūdāties, ja domājat, ka jums par to pienākas labs uzkrājums jūsu banku kontos.

Tad, lūk, to enerģiju ko jūs ražojāt smagi strādājot utt., to tad jūs arī atradīsiet savos banku kontos. Ja kāds ir mēģinājis visu šo laiku dzīvot viegli un dīkdienīgi bez raizēm, bet tajā pat laikā bez piepūles, tikai plivinoties, tad to enerģiju kā virspusēju, kura nedod iespēju izdzīvot nopietnu pārmaiņu laikā, jūs savos kontos arī saņemsiet. Tā varētu turpināt bezgalīgi ilgi, bet doma šeit ir tāda, ka cilvēki darīdami to ko darīja, uzskatīja par labu esam, bet patiesībā tas bija maldu ceļš un dvēseles pieredzes apgūšana pa dažādiem līkumainiem ceļiem.

Ir ļoti grūti noformulēt kāds izskatās tas bankas konts, kurš palīdzēs izdzīvot pārmaiņu laikā tāpēc, ka katram cilvēkam tas atšķirsies no citiem cilvēkiem, bet pamata enerģija, jums ir ļoti labi pasacīta piecos principos, par to kā cilvēks dzīvo šajā pasaulē ar mieru un labsirdību spējot pieņemt katru situāciju kā mācību, cienot Radītāja radīto, ar pateicību uzlūkojot jebkuru redzamo un neredzamo būtību, pie tam ikdienu cilvēks pavada ar tīru nodomu un godīgu attieksmi savā rīcībā.

Lūk, tie ir tie uzkrātie bankas konti, kuri būs visnoderīgākie pārmaiņu laikā. Jā, starp citu, vai pamanījāt, pārmaiņu laiks ir sācies? Arvien vairāk un vairāk nekas nav kā agrāk, arvien vairāk un vairāk viss izmainās līdz pat tam, ka atgriezties vecajās lietās, sistēmās, kārtībās, domāšanas veidos, rīcībā un darbībā ir pilnīgi neiespējami. Līdzīgi kā tad, kad no debesīm ir nolijis lietus, šo ūdeni nevar dabūt atpakaļ mākonī tā, kā viņš tur bija un tā kā bija.
Un tagad par pašām pārmaiņām. Par to mēs jau esam runājuši ļoti daudz kā izskatīsies valstis un lielvalstis, tāpēc pie tā neatgriezīsimies. Ak, jā, ieroču tehnoloģijas šobrīd attīstās fantastiskā ātrumā. Ik mirkli ik dienas dzimst jauns ieroču uzlabošanas veids vai pat jauns ierocis, kurš pēc neilga laika atkal tiek uzlabots un cilvēku iznīcināšanas ieroču modifikāciju ir daudz un tas turpinās galvu reibinošā ātrumā. Bruņošanās drudzis ir atsācies un iet pilnā sparā. Un tas ir viens no eņģeļiem, kurš ir izlējis savu kausu pār planētu, saskaņā ar Bībeli un Jāņa Atklāsmes grāmatu. Eņģeļi viens pēc otra izlej savus kausus pār planētu, bet viss ir atkarīgs no tā kāds ir jūsu uzkrājums makrokosmosā, tāpēc vieniem šis enerģijas izlējums var būt iznīcinošs, kur cits turpretī no tā var iegūt izdzīvošanas pamatu. Ir muļķīgi domāt, ka tam, kuram pieder (alegorija) visstiprākais ierocis uz planētas, ka tam ir pasargāta visa viņa būtība no notiekošajiem procesiem. Muļķības! Tieši viņš ir tas, kura makrokosmosa bankā atrodas tikai šis ierocis un viņš tiks pavērsts pret viņu pašu. Tā ir alegorija, bet mēģiniet saprast alegorijas dziļo jēgu, citiem vārdiem sakot, pret jums tiks pavērsts jūsu pašu domu, vārdu un rīcības enerģijas uzkrājums. Ir pienācis tas brīdis, ka daudzus pārņems izmisums, jo lepnās mājas vai dārgos automobiļus varēs atstāt bez pieskatīšanas, tāpēc ka cilvēku vērtība būs citādāka. Cilvēks vērtēs augstā cieņā pārtiku, patiesu un godīgu cilvēku ar kuru viņš veidos jebkuru saskarsmi, t.sk. ģimenē, biznesā un attiecībās kopumā.
Vai drīkstu prasīt arī par Baltiju, Latviju?

Ak, zaļā mežu zeme, upju un ezeru zeme! Vai tu maz sapratīsi, kad ir pavasaris un rudens, kad ir vasara un ziema? Tavi cilvēki skaitīs datumus un ar pirkstu vilks pa kalendāru apzinādamies mēnesi, un februāris dažkārt līdzināsies jūnijam un jūnijs novembrim. Tavas upes vairs neaizsals un plānā ledus kārta ezeros vairs nedos prieku makšķerniekiem, bet tik pat vienāds būs ūdens kā janvārī tā jūnijā tavās upēs un ezeros, ak, zaļā mežu zeme! Un sāks atkopties meži, lēnām aizaugs drausmīgās rētas uz mātes Zemes vaiga ko izvagoja mežu cirtēji. Sāks aizaugt robi un jums būs pašiem dīvaini, ka varēsiet iegūt vairākas ražas, bet tikai no tiem augiem, kuriem nav vajadzīga pārāk karsta saule un kuriem pietiek ar mazu aukstumiņu ziemā. Ak, cilvēk, kādas drēbes tu pirksi un ko ausi kājās, jo to ko nēsāji augustā varēsi nekārt skapī līdz pat decembrim. Aizmirsti par garausi, kurš grauž burkānu zem eglītes sniegā Ziemassvētku vakarā. Jukas sāksies tavā zemē, bet viss ir atkarīgs katram cilvēkam no tā, kāds ir viņa uzkrājums viņa makrokosmosā. Ak tā, nauda! Kas tā tāda? Vai ar to līmē sienas tapešu vietā? Kādas būs modē tapetes? Vai no $ vai jūsu lati? Nu pagaidām vēl nelīmējiet sienas ar ozoliem, kādu mirkli vēl derēs, bet šis mirklis paskries ātri.

Jautāju kas tad ir kas labs, jo medaļai ir arī otra puse. Jā, ir. Jums būs mazāk ko ēst, toties vairāk sāksiet izmantot prānu savai izdzīvošanai.

Jūs līdz tam laikam Latvijā jau gana daudz jukas un pārmaiņas būsiet paši sakūluši, trinoties savā sulā, tāpēc ka jums ir tāda  . . . . Tā iznīcinošo triumfa gājienu sistēmās, valstī ir uzsākusi, negaidot iznīcināšanas procesus ko jums var dot planetārā ekonomikas, finansu un citu sistēmu sagraušana. Taču no vienas puses tas nemaz nav slikti, jo jūs jau lēnām sāksiet apgūt praksi kā izkulties no sagrauto sistēmu negatīvajām sekām un būsiet iemācījušies pielāgoties turpmākajai dzīvošanai. Taču tad, kad nāks planetārā krīze, daudzi, kuri nebūs tam gatavi, fiziski aizies bojā no tā, ka pierastā vide zūd un viņi nespēj pielāgoties jaunajiem apstākļiem. Tāpēc tas, kas notiek Latvijā šobrīd, patiesībā ir brīnišķīgi, jo jums nebūs tik jaudīgs kopējais planetāro sistēmu izjukšanas sitiens. Lai nu kā, bet Latvijas cilvēki aiz bada nemirs, bet mirs aiz slinkuma, bailēm un aiz savas muļķības. Jums Latvijā vairāk vai mazāk pastāv iespēja ar vietējo pārtiku nodrošināt sevi  . . .
Jautājam kas ir tas ko varētu atklāt cilvēkiem (piem., Zintnieka lasītājiem). Saka, ka bēdīgas lietas jau Jūs negribat stāstīt, bet vieglu dienu nav, kaut gan viss ir atkarīgs no personīgā makrokosmosa uzkrājuma . . .