Drukāt

 

 

Katram gribas būt mīlētam. Gribas, lai blakus ir uzticams mīlošs cilvēks, kuram var pieglaust galvu, klusēt vai tieši otrādi – beidzot ar kādu runāt, lai nejustos vientuļš. Fiziskais ķermenis tvīkst pēc tuvības… Gribas arī pašam dāvāt sirsnību un rūpēties par kādu, vai vēl labāk – rūpēties par pilnvērtīgu ģimeni.”

Pazīstams stāsts: ilgas, cerības līdz fatālam izmisumam. Kāds jau „pārdedzis" un samierinājies.

Tā ir pirmā variācija par tēmu „Attiecības”. Otrā variācija: Attiecības ir, taču tās balstās uz regulāriem ķīviņiem, konfliktiem, pazemojumiem, necieņu, nevērību, pat rupjību un  neuzticību. No baltā pūkainā sapņa par rozā mīlestību nekā.

Un parasti kāds šādās attiecībās, pēc kārtējā skandāla, jūtās iztukšots, bez vitalitātes spēka un mērķa motivācijas dzīvot. Diemžēl, šādās attiecībās mēdz būt gaidīti, biežāk – negaidīti bērni, pār kuriem gāžas šādu attiecību iznīcinošā un postošā enerģija.

 


I  daļa  Attiecību modeļi

Ir divu veidu attiecību modeļi. Tas, par kuru mēs visi sapņojam jau no bērnības auklējot lelles, spēlējot „mājiņās”, „mammu un tēti”, balstās uz 100% mīlestību, 100% cieņu un pieņemšanu, 100% tuvību un uzticību.

Kad izaugam, kļūstam pieauguši, veidojam attiecības un tajās 100 procentīgā mīlestība lēnām pāraug par bailēm, 100 procentīgā  cieņa un pieņemšana par manipulāciju, 100 procentīgā tuvība un uzticība par kontroli, līdz brīdim, kad attiecību modelis – sastāvošais no mīlestības, cieņas/pieņemšanas, tuvības/uzticības ir pārtapis par  attiecību modeli, kurš balstās uz – bailēm, kontroli un manipulāciju.

Tādās ģimenēs aug bērni. Viņi iekopē savā uzvedības formā tādu attiecību modeli, kādu redzēja un pēc kura dzīvoja pats savā vecāku ģimenē. Šādi audzis bērns nemaz neprot dzīvot citādāk, jo viņš nezina – kā tas ir „citādāk”. Šie bērni izaugs un viņu izkropļojumi attiecību veidošanā ieliks potenciālo pamatu cilvēka problēmām veidojot attiecības nākotnē.

Protams, ir arī izņēmumi, kur bērns redzot, piemēram, tēva pāri darījumus mātei – pieņem lēmumu, ka nekad neko līdzīgu neatkārtos savā ģimenē. Taču tādu ir retums, bet arī šiem „retumiem” bērnībā ir traumēta dvēsele, kurai vajadzīga izdziedināšanās. Izdziedināšanās „zāles” ir tikai un vienīgi attiecību modelis: 100% mīlestība, 100% cieņa/pieņemšana, 100% tuvība/uzticība.

Vai jūs ziniet daudzas ģimenes un attiecības, kur: 1)partneri patiesi mīl savu dzīves draugu? 2)partneris ar cieņu pieņem savu partneri tādu, kāds viņš ir (savukārt partneris ļoti cenšas būt ar vien labāks savam draugam)? 3)partneri nekad, nekur un nekādos apstākļos nenodos attiecību tuvumu un intimitāti ar kādu citu cilvēku?  Vai pazīstat tādus cilvēkus? Var būt esat pats tāds?

Diemžēl šā brīža masu mēdiji, tai skaitā interneta ziņu portāli pieblīvēti ar uzbāzīgi zemiskām, pat pornogrāfiskām tradicionālo attiecību un ģimenes vērtību iznīcinošām reklāmām un stāstiņiem. Protams, ka tas ir Tumsas pasaules valdošās elites klasisko vērtību iznīcināšanas pasūtījums. Pavērojiet, kuri ziņu portāli ir šo pasūtītāju verdziskie klienti, līdz ar to arī pārējai informācijai diez vai var uzticēties, jo viņi, visticamāk, ir Tumsas plāna atbalstītāji vai pat tiešie realizētāji.

Ja nav harmonijas ģimenē, tā netiek nodota paaudzēs un ar šādu tautu var manipulēt kā ar dārzeņiem.

Pašanalīzes tests:  „Attiecību modelis, pēc kura dzīvoju.”

Pacentieties sevi izvērtēt paškritiski, jo neviens bez jums šos testus nevērtēs, neapspriedīs un jums atbilžu rezultāti nevienam nav jārāda. Tāpēc esiet maksimāli godīgi paši pret sevi.

1.attiecību modelis.

Izvēlieties skaitļa vērtību no +1 līdz +10, kur ar skaitli +1 apzīmē to, ka zemāk norādītie parametri praktiski nav attīstīti Jūsu ikdienā, bet ar +10, ka minētais parametrs raksturojas jūsu ikdienas darbībā ar maksimumu.

Izvēlieties skaitļa vērtību no +1 līdz +10, kurš visprecīzāk raksturo Jūsu:

Saskaitiet 1.attiecību modeļa parametru vērtējuma summu: „+”… . 

2.attiecību modelis.

Izvēlieties skaitļa vērtību no -1 līdz -10, kur ar skaitli -1 apzīmē to, ka zemāk norādītie parametri praktiski nav attīstīti Jūsu ikdienā, bet ar -10, ka minētais parametrs raksturojas jūsu ikdienas darbībā ar maksimumu.

Izvēlieties skaitļa vērtību no -1 līdz -10, kurš visprecīzāk  raksturo Jūsu:

Saskaitiet 2.attiecību modeļa parametru vērtējuma summu: „-”… . 

Testa rezultāta iegūšana un analīze

Saskaitiet iegūtās summas, kur 1.attiecību modelis ir ar „+”…. zīmi un 2.attiecību modelis ir ar „-”… .   zīmi un iegūsiet rezultātu. 

Testā, saskaitot pirmā un otrā attiecību modeļu summas iegūtā skaitļa vērtība jeb rezultāts var būt gan ar  „+” zīmi, gan ar  „-”  zīmi.

 


II daļa  Vientulības iemesli

Iemesli tam, ka cilvēki ir vientuļi, ir grupējami divās lielās grupās.

Pirmajā grupā var ieskaitīt tādus iemeslus, kuri ir sociāla rakstura, fiziski redzami iemesli, paša cilvēka kvalitatīvie rādītāji (kautrīgs, atkarību pārņemts, ar fiziskā ķermeņa problēmām, nejauku raksturu, netikumīgs), gan arī apkārtējās sabiedrības fons. Piemēram brīvo pusmūža sieviešu attiecība pret brīvo vīriešu skaitu ir 10 līdz 20 sievietes pret vienu vīrieti; nedēļas nogales sabiedriskie pasākumi nomainīti pret čatošanu interneta vidē; augstskolās puišu un meiteņu attiecības ir par sliktu meitenēm; jaunu veselu, materiāli nodrošinātu vīriešu Latvijas sabiedrībā ir daudz mazāk kā tāda pat attīstības un sociālā līmeņa jaunu sieviešu. Šādus iemeslus var uzskaitīt gaužām ilgi. Un tomēr – ir sievietes, kas no 10 līdz 20 brīvo sieviešu pulka to vienu brīvo vīrieti taču dabū, vai ne?

Otrajā grupā tiek ieskaitīti tie iemesli, kuri ir meklējami enerģētiskajā līmenī. Ierobežojumi, kuri traucē izveidot attiecības enerģētiskajā līmenī ir klasificējami vairākās kategorijās. Lūk galvenie no tiem:

 


III daļa  Ak, mīlestība!

„Es mīlestību šogad izlūdzos, šo visu glābjošo un reto spēju”. (Imants Ziedonis)

„Par visiem spārniem augstāk mīlestība ceļ”. (Dzidra Rinkule Zemzare)

„Viena no senākajām cilvēka vajadzībām ir nepieciešamība pēc kāda, kas uztrauktos par to, kur tu esi, kad tevis naktī nav mājās”. (Margareta Mīda)

„No viena acu skata tik viegli kļuva man. No viena mīļa vārda viss tālums dzidri skan”. (Jānis Ziemeļnieks)

„Mīlestība iziet cauri bezgalīgām pārvērtībām, līdz, uz visiem laikiem saplūdusi ar mūsu dzīvi, nekad vairs neizdzēš savu liesmaino krāsu”. (Onorē de Balzaks)

Tā var citēt bezgalīgi daudzu autoru domas un sajūtas izteiktas vārdos. Jebkuram vārdam ir enerģijas spēks. Tieši tāpēc dziedinošās lūgšanas tiek lūgtas skaļi, bet vārdam „mīlestība” ir īpaša enerģiju struktūra jeb kompleksais Gaismas enerģiju fraktālis.

Turpmāk – materiāls ņemts no Vikipēdijas: „Fraktālis (franču: fractal, no latīņu – fractus – sašķelts, sadalīts) ir ģeometriska figūra, kura sastāv no vairākām (principā bezgalīgi daudzām) daļām, kas ir līdzīgas visai figūrai kopumā. Var teikt, ka fraktāliem piemīt pašlīdzība. Fraktālus var iegūt, atkārtoti dalot kādu figūru vai virsmu aizvien sīkākās daļās. Plašākā nozīmē fraktāli ir punktu kopas Eiklīda telpā, kuram dimensiju skaits nav vesels skaitlis… Fraktālis jebkurā mērogā ir vienādi sarežģīts un palielināšana nekādi to nevienkāršo. Figūra, tās daļas un daļu daļas ir līdzīgas vai aptuveni līdzīgas figūrai kopumā… Daudziem dabā sastopamiem objektiem ir fraktālveida uzbūve (krastu līnijas, mākoņiem, koku zaru vainagiem, cilvēku un dzīvnieku asinsrites sistēmai…).” (Paldies Vikipēdijai!)

Tik, cik mums ir bijušas atļaujas paraudzīties enerģiju plūsmu un Kosmiskā auduma pirmmatērijas uzbūves struktūrās, esam apjautuši ka, arī smalko enerģiju pasaulē Kosmiskās uzbūves pamatprincipi balstās uz dažādiem fraktāliem no vienkāršām līdz sarežģītākām kombinācijām un ģeometriskām figūrām. No apjaustā varam secināt, ka sākotnēji Radītājs radīja pirmmatēriju kā primāro Gaismas fraktāli, kurš bez pārtraukuma tiek papildināts ar citiem enerģiju ģeometriskiem fraktāliem. Tādējādi veidojas ar vien sarežģītākas enerģiju fraktālu figūras.

Ja tikko sacīto attiecinātu uz piemēru no redzamās pasaules, tad fraktālis „mežs” izskatītos šādi: koka zaru vainags veido vainaga fraktāli; vainaga fraktālis papildinās ar koka lapām, kuras „iemontētas” pie zaru vainaga pēc fraktālu principa; arī pašas lapas ir veidotas pēc fraktāla uzbūves; starp lapām ir izvietoti koka ziedi veidojot fraktāla ģeometrisko figūru; taču arī paši ziedi ir saskaņā ar fraktāla definīciju; koku lapās dzīslojums veido citu ģeometrisku figūru, bet jebkurā gadījuma saskaņā ar fraktāla formu… Un tā līdz iekšējai bezgalīgajai bezgalībai. Koks ir fraktāla figūrā veidojot mežu…  Un tā līdz bezgalībai ārējā bezgalībā.

Tagad visu šo izpratni pārcelsim uz Mīlestību. Ja gribat būt mīlēti un mīlēt, tad Jums nekas cits neatliks kā turpināt lasīt un izprast, kā varat radīt un vadīt Mīlestību.

Cilvēki ir Dievišķas būtnes, jo cilvēka ķermenī (kura ir ilūziju forma) ir aktivizēta Dvēsele (Radītāja Dievišķās būtības daļa, kas ar Sudraba pavedienu ir savienota ar Radītāju). Šajā Dvēseles un ķermeņa savienojuma mijiedarbībā slēpjas milzīgs un mistisks Kosmiskais Radīšanas alķīmijas process. Ar cilvēka saprātu tas, pagaidām, nav aptverams, taču pamēģiniet saprast šo darbības principu.

Cilvēks fiziskajā pasaulē izpaužas caur domām, vārdiem un uzvedību. Katra kustība, izteiktā skaņa, paveiktais darbs, emociju enerģiju plūsma veidojas ņemot par pamatu pirmmatēriju un cilvēka darbības rezultātā pirmmatērijai tiek piešķirta cita vibrāciju frekvence un līdz ar to arī struktūra. Katra atšķirīgā frekvence ir arī ar atšķirīgu ģeometrisko struktūru jeb fraktāli.

Dusmām ir ļoti atšķirīgs vibrāciju vilnis no cilvēka radītajām enerģijām smaidot. Ja mēs pieņemam, ka dusmas negatīvo emociju gammā ir kā enerģiju vienkāršais fraktālis, pievienojam agresivitātes enerģiju fraktāli, pievienojam rupjību enerģiju fraktāli un mums sanāks ļaunums. Ar apzīmējumu „ļauns cilvēks” mēs nepārprotami apzināmies, ka šāds cilvēks dusmās var sarunāt rupjības un pielietot vardarbību.

Lūk, kā izskatās enerģiju fraktālu savienojums no smalkajām pasaulēm ar blīvo materiālo matēriju – cilvēka ķermeni.

Fantastiskais Kosmiskais Radīšanas alķīmijas process, kuru vada cilvēks, var tikt vērsts radīt „vienkāršos” Gaismas fraktālus, tādus kā prieks, ticība, uzticība, krietnums, tikums, saticība, labdarbība, labestība, iejūtība, godīgums, uzticēšanās, cieņa, viedums, pacietība, harmonija, atbildība, piedošana, izpalīdzība, radošums, pateicība, pārliecība, mērķtiecība, prasme rūpēties… un vēl bezgala daudz šādu fraktālu, kuri rodas no cilvēka rīcības. Vienlaicīgi katra rīcība fiziskajā pasaulē ir kā enerģētiskā atbalss smalko līmeņu enerģiju fraktālos. Fiziskajā un smalkajos līmeņos enerģiju fraktāli mijiedarbojas un izpaužas kā cilvēka personības raksturojošie parametri.

Mīlestība ir daudzu primāro Gaismas enerģiju fraktālu jeb cilvēka rīcības enerģiju formu kopums jeb visas iepriekš minētās un daudzas neminētās īpašības, kuras apvienotas vienotā Gaismas enerģiju fraktālī saucas Mīlestība. Tāpēc mīlēt un būt mīlētam ir spēja izpausties daudzās pozitīvajās un radošajās rakstura īpašībās, kuras dvēsele kā mācību stundas uzkrājusi daudzu dzīvju laikā. Īsā laikā iemācīties Mīlestību nav iespējams, taču uz šo unikālo prasmi vajag tiekties. Tas ir vienīgais iemesls, kādēļ esam no dievišķā gara esības līmeņiem iemiesojušies apšaubāmas un ierobežotas rīcības „skafandrā”, ko sauc par cilvēka ķermeni.

Katrs cilvēks fiziskās pasaules izpaušanās laikā ar savu rīcību var sakrāt Gaismas enerģiju fraktālu kopumu, kurš var sastāvēt no vairāk vai mazāk, izteikti augstākiem vai ar zemākiem enerģiju veidotiem vibrāciju fraktāliem.

Jo cilvēks ir tīrāks savās domās, godīgāks savos vārdos un cēlāks savā rīcībā, jo vairāk viņš spēj veidot savu personību atbilstoši Kosmiskajiem likumiem un Dievišķās ētikas principiem. Tādi cilvēki savā Dvēseles morontīnā uzkrāj rīcības Gaismas fraktālus, kuri apvienojoties enerģiju veselumā veido sarežģītu Gaismas fraktālu kopumu, un, šajā gadījumā, to sauc par Mīlestību.

Jo lielāku Gaismas fraktālu dažādību cilvēks ar savu rīcību ir radījis un uzkrājis, jo Mīlestības enerģiju figūra ir jaudīgāka. Jo spēcīgāku enerģiju plūsmu izstaro katrs Gaismas fraktālis atsevišķi un Mīlestības fraktālu figūra, jo fiziskajā pasaulē šādam cilvēkam mīlēt un būt mīlētam ir lielākas iespējas.

Ja gribat būt mīlēti, veidojiet savu personību no pozitīvās rīcības enerģētisko formu kopuma!

Lai Jūs praktiski varētu novērtēt to, kādu pretmīlestību esat pelnījuši, piedāvāju vienkāršu testu. Ar šī testa palīdzību varēsiet apjaust savas personības stiprās puses un vēl apgūstamo savas individualitātes veidošanā.

Tests Mīlestība

Šo testu pacentieties aizpildīt paškritiski un objektīvi vērtējot savu rīcību. Jums nav nevienam jāatskaitās par testa rezultātiem. Šis tests ir vajadzīgs tikai Jums, ja gribat saprast kurā vietā atrodaties enerģijās ko sauc par Mīlestību.

Mīlestība ir daudzu pamatgaismas primāro fraktālu kopums jeb Mīlestības enerģētiskā forma sastāv no daudziem vienkāršajiem Gaismas fraktāla enerģijas veidiem.

Izvēlieties un ierakstiet vērtējumu punktos par Jums atbilstošo rakstura un rīcības modeli minētajos parametros apvelkot ar aplīti ciparu uz dotās skalas. Piemēram, ja esat nepacietīgs un nevarat pacietīgi sagaidīt savu rindu, kādu notikumu, Jūs kaitina datora lēna „iesilšana”, citu cilvēku lēna rīcība utt., visticamāk Jūsu vērtējums par pacietību būs no vidus punkta jeb piecu punktu vērtējuma virzienā uz 1.

Mīlestības pamatfraktālu apguvē sevi raksturoju ar šādiem parametriem, pielietojot 10 punktu skalu, kur 1 apzīmē „neapgūts”, bet 10 apzīmē „apgūts pilnībā”:

 1. Apgūta ticība uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10
 2. Apgūta uzticība uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10
 3. Apgūts godīgums uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10
 4. Apgūta labestība uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10
 5. Apgūta labdarbība uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10
 6. Apgūta atbildība uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10
 7. Apgūts krietnums uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10*
 8. Apgūta uzticēšanās uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10
 9. Apgūts radošums uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10*
 10. Apgūta pateicība uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10
 11. Apgūta piedošana uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10
 12. Apgūta izpalīdzība uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10
 13. Apgūta ziedošanās uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10
 14. Apgūts prieks uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10*
 15. Apgūts viedums uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10*
 16. Apgūta cieņa uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10
 17. Apgūts tikums uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10*
 18. Apgūta saticība uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10
 19. Apgūta iejūtība uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10
 20. Apgūta sirdsvaloda uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10*
 21. Apgūts miers, harmonija uz ....punktiem 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10
 22. Apgūta pašpietiekamība uz .... punktiem 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10*
 23. Apgūta pārliecība uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10
 24. Apgūta pacietība uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10
 25. Apgūta  mērķtiecība uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10
 26. Apgūta  prasme rūpēties uz .... punktiem. 1_2_3_4_5_6_7_8_9_10

Saskaitiet iegūtos punktus, iegūto punktu summu izdaliet ar 26 un reiziniet ar 10. Jūs iegūsiet divciparu skaitli procentos. (Piemēram: ja saskaitot 26.parametrus iegūsiet summu 164. Šo skaitli 164 izdaliet ar 26 un iegūsiet parametru vidējo raksturojošo lielumu jeb 6,3. Sareiziniet 6,3 ar 10 un Jūs iegūsiet skaitli 63%.)

Testa analīze

I daļa

Ierakstiet iegūto skaitli procentos nākamā teikuma brīvajā (punktētajā) laukumiņā. Mīlestības pamatbūtību esmu apguvis ....% apmērā.  

Izpētiet, kuri parametri Jūsu vidējo rādītāju ir „novilkuši” uz leju. Tos ierakstiet tabuliņā un apzinieties, ka turpmāk, ja gribat lai Jūs mīl, tad ierakstītie parametri jeb rakstura īpašības būs Jūsu pašizaugsmes, pašdisciplīnas un pašpilnveidošanās darba lauks.

Man jāturpina pilnveidoties šādās prasmēs:

saraksts


II daļa

 


 

 

Pēcvārds

Šis raksts ir vēl viens mēģinājums izprast kā „apseglot” netveramo pasauli lai mīlētu un būtu mīlēts. Tāpat kā vienai un tai pašai diagnozei izraksta dažādas zāles, arī minētais raksts par mīlestību nepretendē uz vienīgo „zāļu” statusu. Man ir gadījies dzirdēt, ka mediķis saka savam pacientam: „Nu, pamēģināsim šīs zālītes un, ja tās nelīdzēs, tad meklēsim kaut ko citu.”

Mīļie lasītāji! Pamēģiniet ieteikumus no šī raksta un, ja tie nelīdzēs, tad mēģināsim vēl ko citu!

Ar mīlestību.

Skaidrīte Aleksejeva,

m.b.a.maģistre,

kosmoeniopsiholoģe,

dziedniece,

Tradicionālā Reiki meistare